Zeytin Yaprağı İle Zayıflama

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Wish tarafından 9 Tem 2010 tarihinde açılan konu

 1. Zeytin Yaprağı İle Zayıflama
  Zeytin Yaprağı Özü İle Hazırlanan Diyet Çay

  [​IMG]

  Yapılan bir araştırmaya göre zeytin yaprağının zayıflattığı tespit edilmiş oldu. Dünyanın sayılı doktorlarından ve bir çok uzmanın katıldığı bu projeye zeytin yaprağının zayıflatıcı bir etkisi olduğunu ve obezite olanların zeytin yaprağı ile fazla kilolarına son verilebileceği açıklandı.

  Southern Queenslands üniversitesinde başlatılan bu araştırmaya katılan bir çok doktor ile yürütülen çalışmalar sonucunda metabolik sendrom belirtisi görülene kadar yüksek oranda karbonhidrat ve yağ içeren diyet ile 8 hafta boyunca fareler ile test yapıldı. Bu 8 hafta boyunca zeytin yaprağını özüyle güçlendirilmiş kahve içirilen farelerin normal kahve içenlere karşı daha zayıf kaldıkları tespit edilmiş oldu.

  Zeytin yaprağının özünde bulunan anti-inflamatuar özelliğinden dolayı kilo verdiğini uzman doktorlar kanıtlamış oldular. Zayıflamaya yardımcı olan yeşil çay, zerdeçal, aspirin ve türevlerinin bir çok diyet programı uygulayan kişilerin diyet listelerine girdiğini biliyorduk. Artık diyet listelerinde zeytin yaprağınıda bolca görmüş olacağız. Zeytin yaprağını kaynatarak çay olarak tüketebilirsiniz. Böylece kilolarınızdan kurtulmanızı yardımcı olabilirsiniz.

  Zeytin yaprağı sayesinde kan şekerinizi kontrol alınabilir. Bronşit, soğuk algınlığı gibi hastalıklardan kendizi koruyabilirsiniz. Ayrıca cilt rahatsızlıklarında ve romatizmal hastalıklarda da çok faydalı olan zeytin yaprağı dizanteri hepatit A, B, C ve zatürre tedavinde de bitkisel tedavi yöntemlerinde şifa verici bir kaynaktır.

  Zeytin yaprağı çayı yaparak bu hastalıklardan kendinizi koruyabileceğiniz gibi zayıflayabileceksiniz. Zayıflama yöntemleri arasına zeytin yaprağı ile zayıflamayıda almış oluyorsunuz. Bu çayı şu şekilde hazırlayabilirsiniz. Bir çay kaşığı zeytin yaprağı kuru olmasına özen gösterin. Bir bardak sıcak suyun içerisine koyduktan sonra 3-4 dakika demlenmesi için bekleyin. Daha sonra bu bekletilen suyu süzerek içebilirsiniz. Günde 3 bardak içmeniz tavsiye edilmektedir.
   
Yükleniyor...